• triplex21.jpg
  • triplex22.jpg

Plastové PVC závesy (či lamelové clony) sú závesy vyrobené z PVC pásov rôznej šírky a hrúbky, ktoré sú uchytené zvyčajne k pozinkovanému alebo nerezovému nosníku.

Boli navrhnuté ako zábrany:
- proti prievanu,
- hluku,
- prachu,
- úniku tepla,
- ale dobre slúžia aj proti vlietnutiu hmyzu a vtákov do interiéru.

Sú určené na:
- bránové otvory priemyselných hál, závodov, skladov,
- na vchody do rôznych prevádzok
ale taktiež sú využiteľné na
- predelenie hál, skladov,
- oddelenie vykurovaných priestorov od nevykurovaných,
- ako aj na chladiarenské a mraziarenské boxy a autá,
nakoľko aj v takýchto prípadoch zabezpečujú výbornú tepelnú izoláciu.

Plastové PVC závesy (lamelové clony) predstavujú dynamické uzatvorenie bránových otvorov. Uzatvoria otvor, ale nezamedzujú ľahkému prechodu, tým pádom riešia problémy stále otvorených brán. Priesvitné závesy umožnia plynulý prejazd pre osoby, paleťáky, vysokozdvižné vozíky, osobné alebo nákladné autá.

Ich rôznorodé dobré vlastnosti odzrkadľuje aj pestrosť výrazov, ako PVC závesy nazývajú. Na internete si ich nájdete pod názvami: termozávesy, lamelový záves, lamelová clona alebo lamelové clony, protiprievanové závesy či clony, tepelnoizolačné clony, plastové závesy, priemyselné závesy, PVC závesy či pruhové závesy.

 

Technické informácie / náročnosť montáže

Plastový PVC záves (lamelová clona) sa vyrába na mieru, upevňuje sa do pozinkovaného alebo nerezového nosníka. Nosná konštrukcia s hákovitým zakončením má veľmi jednoduchú montáž, ktorú si vie aj menej technicky zdatný zákazník jednoducho namontovať podľa priloženého návodu. Viac sa dočítate tu.

PVC závesy sa skladajú v podstate z troch komponentov:
- hákovitý nosník
- ušká (alebo porty, sú to pozinkované alebo nerezové plocháče ktoré sú pripevnené k PVC pásom a umožňujú rýchlu montáž a demontáž pásov k nosníku)
- PVC pásy

Podľa požiadaviek zákazníka, záves môže byť aj odsúvateľný, v tom prípade je potrebné montovať aj odťahovaciu konštrukciu, ktorá umožní odtiahnuť záves do strany. Viac sa dočítate tu.

____________________________________________________________

Plastové priemyselné PVC závesy či lamelové clony sú vhodné na bránové vstupy, ľahko cez ne prejdú osoby aj vysokozdvižné vozíky:

Plastove priemyselne PVC zavesy, lamelove clony   plastovy priemyselny PVC zaves, lamelova clona - prechod osob  Plastove priemyselne PVC zavesy - lamelove clony - prechod s VZV

Plastové PVC závesy sú vhodné aj ako predelenie hál, napr. kvôli úniku tepla (kvôli tomu dostali aj pomenovanie termozávesy):

plastovy priemyselny PVC zaves - lamelova clona - ako predelenie priestoru  plastove priemyselne PVC zavesy - lamelova clona - ako predelenie priestoru 

Plastovými PVC závesmi, PVC pásmi, PVC panelmi sa       Plastové PVC závesy či termozávesy sú vhodné aj na oddelenie
dajú izolovať aj ťažko dostupné miesta v interiéry:                 interiéru od exteriéru:

plastovy priemyselny PVC zaves - lamelova clona - na tazko dostupnych miestach  plastove priemyselne PVC zavesy - lamelove clony - na oddelenie interieru od exterieru

Plastové priemyselné PVC závesy, lamelové clony, či termozávesy sú vhodné aj na oddelenie samostatného pracoviska z rôznych dôvodov, napr. nechcete vykurovať celú halu a potrebujete vykonávať istý pracovný postup v teplom prostredí, potrebujete mať čisté prostredie s vyšším tlakom, izolovať pracovisko od prašného prostredia (viď obrázky na pravo):

Plastové priemyselné PVC závesy - lamelové clony - ako predelenie priestoru - typ krabica  Plastove priemyselne PVC zavesy - lamelove clony - oddelenie prasneho priestoru

plastove priemyselne PVC zavesy - lamelove clony - ako predelenie priestoru - typ krabica  plastove priemyselne PVC zavesy - lamelove clony - oddelenie prasneho priestoru

plastove priemyselne PVC zavesy - lamelove clony - ako predelenie priestoru - typ krabica  plastove priemyselne PVC zavesy - lamelove clony - oddelenie prasneho priestoru

Joomla templates by a4joomla